Рада створила комісію для перевірки корупції на митниці та в податковій

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію для перевірки інформації ексміністра фінансів Ігоря Уманського, який заявив про можливі факти масштабної корупції в податковій, митній і фіскальній службах.

Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Верховна Рада щойно створила Тимчасову слідчу комісію для перевірки інформації колишнього міністра фінансів Ігоря...

Gepostet von Андрій Єрмак am Freitag, 24. April 2020

До складу комісії увійшли представники всіх фракцій і груп. Вони вивчать усі матеріали, а також зможуть залучати додаткову інформацію та свідчення. Усі матеріали та інформацію перевірятимуть правоохоронці, які теж збиратимуть дані за цією справою.

За словами Єрмака, питанням зацікавився президент Володимир Зеленський. «Боротьба з корупцією — пріоритет державної політики. Таким чином, відроджується публічний парламентський контроль виконавчої влади у його фундаментальному сенсі (довгі роки функція парламенту була тільки законотворчою)», — написав Єрмак.

Що сталося?

2 квітня Ігор Уманський в інтервʼю LB.ua заявив, що держбюджет недоотримує 5 млрд грн на місяць через «скрутки» з ПДВ (податок на додану вартість). Він вимагав відставки голови податкової служби Сергія Верланова, стверджуючи, що податкове відомство маніпулює з ПДВ і про цю ситуацію знає премʼєр-міністр Денис Шмигаль. Також Уманський критикував главу Державної митної служби Максима Нефьодова і заявляв, що ситуація з контрабандою у відомстві не змінилася.