Прокуратура відкрила провадження через скульптуру Божої матері на території заповідника на Львівщині

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

Прокуратура Львівщини відкрила провадження за пошкодження національної памʼятки археології «Городище». Про це повідомляє пресслужба прокуратури.

На території біля памʼятки встановили скульптуру Божої матері з брукованим постаментом. Ця скульптура пошкоджує автентичний вигляд шахт історико-культурного заповідника «Стільське городище», яке розташоване вздовж східних околиць сіл Стільсько, Дуброва та Ілів Миколаївського району Львівської області.

Розслідування розпочали за ч. 3 ст. 298 КК України (знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини щодо пам’яток національного значення). Санкція статті передбачає до 5 років позбавлення волі.

#А_ви_знали, що за 50км від Львова , знаходиться пам’ятка археології національного значення, столиця колись могутньої...

Gepostet von Volodymyr Beno am Sonntag, 3. Mai 2020

У самому заповіднику кажуть, що комунікація між мешканцями села Діброва й адміністрацією «Стільського городища» не відбувається належним чином — «селяни не усвідомлюють значимості обʼєктів культурної спадщини [...] і не бачать потреби їх охороняти».

Всіх, кому не байдужа культурна спадщина нашого народу, схвилювала звістка, що в межах Історико-культурного заповідника ...

Gepostet von Історико-культурний заповідник "Стільське городище" am Montag, 4. Mai 2020

«Городище» заснували в VII столітті, до 993 року воно було столицею Білої Хорватії.