Ультрас «Динамо» і «Шахтаря» виступили із заявою щодо переслідування Стерненка та попередили про протести

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Сергій Стерненко / Facebook

Фанати футбольних клубів «Динамо» і «Шахтаря» попередили про проведення акцій протесту в разі кримінального переслідування одеського активіста Сергія Стерненка.

Про це йдеться у заявах на сторінках фанатських угруповань.

Варто зазначити, що пізніше публікація на підтримку Стерненка зникла зі сторінки фанатів «Шахтаря».

Вболівальники зробили свої заяви через інформацію у ЗМІ, згідно з якою до середини травня Стерненку оголосять підозру в убивстві.

Ми, Ультрас Динамо Київ, уважно слідкуємо за ситуацією, що розвивається навколо справи активіста та націоналіста Сергія...

Gepostet von WBC Ультрас Динамо am Montag, 4. Mai 2020

«Якщо антиукраїнські сили спробують незаконно висунути підозру в убивстві або затримати Сергія, ми одразу ж оголосимо загальну мобілізацію та збір для акції протесту!» — йдеться у повідомленні на сторінці «WBC Ультрас Динамо». Фанати столичного клубу закликали інші рухи ультрас і всіх українців стежити за розвитком цієї справи.

Ультрас «Шахтаря» заявили, що розцінюють переслідування Стерненка як наступ на українців з активною громадською позицією, і попередили, що у разі продовження таких дій з боку антиукраїнських сил вони змушені будуть вдатися до протестів і рішучих дій.

Tribuna.com

Також на підтримку активіста виступили й ультрас львівських «Карпат». «Якщо такий прецедент [оголошення підозри в убивстві] відбудеться, то це свідчитиме про замовний характер справи і порушення прав громадянина на захист свого життя і здоровʼя. У такому випадку ми готові до активних дій на підтримку Сергія Стерненка», — йдеться у заяві.

У зв'язку з останніми подіями у справі учасника Революції Гідності та відомого громадського активіста Сергія Стерненка...

Gepostet von Ультрас Карпати Львів Ultras Karpaty Lviv am Dienstag, 5. Mai 2020

Осторонь не залишилися і ультрас ФК «Волинь». «Антиукраїнські сили вирішили підняти свої голови! Ми цього не допустимо і закликаємо обʼєднатись в боротьбі! Наступним може бути кожен із нас», — сказано в заяві.

Справа Стерненка

На одеського активіста Сергія Стерненка було скоєно три замахи. 7 лютого 2018 року Стерненко після першого нападу отримав струс мозку, а також різану рану лівого стегна. 1 травня того ж року в нього стріляли з газового пістолета. Стерненка поранили в потилицю, але він зміг затримати нападника. 25 травня в Одесі на Стерненка напали втретє. Під час інциденту він смертельно поранив одного з нападників. У замахах активіст звинувачує одеську владу, зокрема мера міста Геннадія Труханова.