Кінотеатри в Україні хочуть поновити роботу 2 липня і навіть назвали фільми, які покажуть у перший тиждень

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

В Україні кінотеатри можуть запрацювати з 2 липня, але це ще не точна дата. Після відновлення роботи вони працюватимуть зі значними обмеженнями, тому відвідуваність буде низькою.

Про це розповів співвласник мережі кінотеатрів «Планета кіно» Дмитро Деркач у Facebook.

За його словами, деякі мережі кінотеатрів хочуть відкритися аж восени через побоювання другої хвилі коронавірусу.

«Багато хто запитує про дату відкриття. Я поки не можу сказати точну дату. Активно обговорюється 2 липня. Але це ще не точно. Можу сказати, що представники держорганів ведуть діалог з кінотеатрами, радяться про дату відкриття і про заходи безпеки для клієнтів […]. Є ще проблема в тому, що самі кінотеатри між собою не завжди можуть домовитися і надати єдину позицію», — каже Деркач.

Він наголосив, що в перші місяці кінотеатри працюватимуть зі значними обмеженнями. На нормальний режим роботи сподіваються вийти у жовтні-грудні за умови, що не буде другої хвилі захворювання.

«Працюємо з дистрибʼюторами і українськими творцями фільмів, щоб розробити репертуарний план після карантину. Багато що залежить від ситуації у світі, насамперед, як будуть працювати кінотеатри у США та Китаї [найбільші ринки кінопрокату у світі], на них орієнтуються студії і дистрибʼютори. Зараз дуже багато премʼєр очікуваних фільмів кіностудії перенесли на осінь або зиму. Якщо ж у цих країнах кінотеатри почнуть працювати і відвідуваність буде нормальною, студії будуть давати більше премʼєр влітку», — розповів Деркач.

Поделюсь новостями об открытии кинотеатров. Для многих бизнесов карантин уже закончился, но не для нас.Многие...

Gepostet von Dmytro Derkach am Donnerstag, 4. Juni 2020

Засновник мережі також розповів, які фільми планують показувати у перші тижні після відновлення роботи.

У перший тиждень, зокрема, покажуть «Мій шпигун», «Втеча з Преторії», «Русалка в Парижі», «Вірю в кохання», «Лессі. Повернення додому», «Герой СамСам», «Тунель», «Пірати Карибського моря: Мерці не розповідають казки», «Вартові галактики», «Убивства за листівками».

Раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів, що в Україні почнуть відкривати культурні установи після 10 червня.

«Буде поступово впроваджуватися відкриття масових заходів. Перші культурні установи дозволять відкрити з 10 червня, зараз ми дивимося, що саме підпаде під це відкриття, але знову-таки, з певними епідемічними обмеженнями. Зокрема, при відкритті буде обмеження не більше 1 людини на 5 кв. м», — розповів Ляшко в ефірі телеканалу «Україна 24».