Мережа магазинів «Алло» пояснила, чому на їхньому сайті Крим показували окремо від України

Автор:
Катя Мещерякова
Дата:

Google Maps

Заступник міністра закордонних справ Еміне Джапарова обурилась, що на сайті української мережі магазинів «Алло» є карта, на якій Крим відділено від материкової частини України. У компаніъ пояснили, що справа у сервісі OpenStreetMap, який некоректно відображає кордони.

17 червня Джапарова опублікувала у Facebook пост зі скринами, на яких півострів Крим відділено від материкової частини України, сам півострів названо «Республика Крым». Вона написала, що звернення до компанії ігноруються, а клієнтська служба відписує «в стилі «розглянемо, опрацюємо, повідомимо».

До уваги ЗМІ Мережа магазинів «АЛЛО», що оперує в Україні вирішили догодити всім 🙂 АРК та Республика Крым «в одному...

Gepostet von Emine Dzheppar am Mittwoch, 17. Juni 2020

18 червня пресслужба компанії пояснила ситуацію.

«У додатку «Алло» давно були інтегровані карти Google та Apple, а у вебверсії все ще залишалася вбудована карта сервісу OpenStreetMap, яка некоректно відображає кордон між Автономною Республікою Крим і іншою частиною України. Сервіс OpenStreetMap подібний до Вікіпедії і характерний тим, що зміни в нього можуть вносити всі користувачі інтернету, а їх підтвердження або скасування відбувається з дуже великою затримкою», — повідомляють на сайті.

Крім того, «Алло» заявила про принципову позицію щодо Криму, тому «усуває всі неоднозначні моменти».

«Сервіс OpenStreetMap використовують на своїх ресурсах багато українських компаній, у тому числі й зі сфери техно-ритейлу, партнери та конкуренти. Компанія «Алло» закликає всіх відмовитися від використання некоректних карт на своїх ресурсах і спільно підтримувати позицію України щодо окупованих територій», — пишуть представники «Алло» у Facebook.

📣 Закликаємо українські компанії відмовитися від сервісу OpenStreetMap❗️‼️ В застосунку АЛЛО вже давно були...

Gepostet von Алло am Donnerstag, 18. Juni 2020

Іспанська телерадіомовна корпорація RTVE опублікувала інтерактивну карту поширення коронавірусу у світі, на якій тимчасово окупований український Крим позначили як частину Росії.

Раніше карту з «російським» Кримом опублікувала французька газета Le Monde, але потім виправила.