Бойовики пропускають людей через «Станицю Луганську» тільки двічі на тиждень

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

Сергій Моргунов / «Бабель»

Бойовики «ЛНР» пропускають громадян через КПВВ «Станиця Луганська» тільки двічі на тиждень — по середах та суботах. Про це повідомили у Державній прикордонній службі.

У ці дні пропускають за узгодженими списками.

«Якщо у цих списках громадян немає, то навіть з гуманітарною метою — на похорон, на лікування, провідати рідних, пропуск не здійснюється», — зазначили у ДПСУ.

Непідконтрольна сторона відмовляється здійснювати пропуск громадян, посилаючись на карантинні заходи

ℹ Непідконтрольна сторона відмовляється здійснювати пропуск громадян, посилаючись на карантинні заходиПро це розповів під час відповідей на запитання користувачів Facebook начальник управління організації прикордонного контролю Адміністрації Держприкордонслужби Юрій Лисюк.Він зазначив, що від 10 червня, за рішенням командувача ООС, два КПВВ було відкрито – це «Станиця Луганська» в Луганській області і «Мар’їнка» в Донецькій області. За цей період із КПВВ «Мар’їнка» суміжна сторона пропустила 26 осіб (від початку карантину). А з КПВВ «Станиця Луганська» - 644 особи.Він зазначив, що непідконтрольна сторона відмовляється здійснювати пропуск громадян, посилаючись на карантинні заходи.Юрій Лисюк також додав, що в «Станиці Луганській» визначено два дні, середа і субота, для пропуску громадян. У ці дні здійснюється пропуск громадян по узгодженим спискам. «Якщо у цих списках громадян немає, то навіть з гуманітарною метою – на похорони, на лікування, провідати рідних, пропуск не здійснюється», - зауважив Юрій Лисюк, коментуючи ситуацію у КПВВ. 👉 https://is.gd/I6yaRW

Gepostet von Державна прикордонна служба України am Freitag, 19. Juni 2020

Також відомо, що непідконтрольна сторона відмовляється пропускати громадян, посилаючись на карантинні заходи.

Напередодні бойовики висунули Україні умови для розблокування роботи КПВВ. Зокрема, вимагають, щоб пункти вʼїзду-виїзду на Донбасі перетинали лише за попередньо узгодженими списками з подальшою самоізоляцією чи обсервацією.

На окупованих територіях живуть понад 280 тисяч громадян, які мають можливість отримувати пенсії та соціальні виплати на підконтрольній Україні території.