На заході України вирує негода. Річки виходять із берегів, проривають дамби та підтоплюють села. Що там відбувається — у фото та відео

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

У західних областях України вже кілька днів вирує негода. Через великі дощі місцеві річки почали виходити із берегів, проривати дамби та підтоплювати населені пункти.

Найбільше від негоди страждають три області: Івано-Франківська, Чернівецька та Закарпатська. Поліцейські та рятувальники активно працюють над ліквідацією наслідків та допомагають евакуйовуватися місцевим жителям.

Один із найбільш постраждалих регіонів — Верховинський район на Івано-Франківщині. Тут ДСНС навіть залучила спеціальний вертоліт, який підвозить продукти харчування до найгірше доступних місць, куди заблоковані дороги.

Шановні туристи, приїздіть якнайшвидше до Яремче і Ви побачите неймоірну руйнівну силу і шалену красу Прута.

Gepostet von Олександр Будейчук am Dienstag, 23. Juni 2020

Поліція Івано-Франківської області

Окрім підтоплень, річки також розмивають ґрунти, чим провокують зсуви та сходження селевих потоків.

МВС

Поліція Івано-Франківської області

Чорний Черемош "розбушувався"

Gepostet von Yaroslav Zelenchuk am Montag, 22. Juni 2020

«мала росіш» Ділове

Gepostet von Міша Небело am Montag, 22. Juni 2020

За даними місцевих ЗМІ, уже відомо про трьох жертв негоди. У селі Дземброня (Верховинський район) жінка 1948 року народження впала у бурхливий потік води. Також у селі Яблуниця (неподалік Яремче) у річку злетів автомобіль із двома людьми — вони загинули.

Поліція Івано-Франківської області

У Кабміні повідомили, що станом на полудень 23 червня у 38 населених пунктах Івано-Франківської області підтоплено 43 житлових будинки, 92 дворових господарства, 21 присадибна ділянка та понад 5 га сільгоспугідь.

Поліція Івано-Франківської області

Поліція Івано-Франківської області

У 4 населених пунктах Стрийського району Львівської області підтоплено понад 100 житлових будинків, 3 господарські будівлі, 19 підвальних приміщень та 18 дворових господарств. У Вижницькому районі Чернівецької області стався порив дамби № 5, внаслідок чого підтоплено 28 домогосподарств. Голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук уже попередив про підвищення рівня води у річці Прут до критичного рівня та закликав людей «готуватися до евакуації».

Gepostet von Тетяна Піцура am Dienstag, 23. Juni 2020

✅На Снятинщині укріплюють зруйновану ділянку дамбиВнаслідок підйому води🌊 зруйновано 100 м водозахисної дамби на р....

Gepostet von Дністровське БУВР am Montag, 22. Juni 2020