«Робоча баба, як корабельна сосна»: Арахамія і Корнієнко назвали змонтованим відео, на якому вони обговорюють колегу

Автори:
Костя Войтенко, Катя Мещерякова
Дата:

Сергій Бортник / «Бабель»

Голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко і керівник парламентської фракції політсили Давид Арахамія на брифінгу під час візиту в Миколаїв обговорювали свою колегу по фракції Ірину Аллахвердієву, думаючи, що мікрофони вимкнені. Один з них сказав, що жінка — «робоча баба, як корабельна сосна», а після початку скандалу заявив про «монтаж» і «вирвану з контексту фразу».

Інцидент стався 23 червня на брифінгу Корнієнка та Арахамії в Миколаєві, куди вони приїхали для формування регіонального виборчого штабу для участі у місцевих виборах.

Пряму трансляцію заходу на YouTube вело місцеве видання «НикВести». Думаючи, що мікрофони перед ними вимкнені, народні депутати неформально поспілкувалися один з одним.

Корнієнко сказав Арахамії: «Аллахвердієва — взагалі красуня. Баба робоча, як корабельна сосна. Вона тут відх*ярить триста зустрічей за чотири місяці. І виграє. Вона така вживу».

Той відповів, що у цієї жінки багато енергії.

«Ти до президента її заведеш, ти побачиш. Він підстрибне. Викурить всі айкоси. Скаже: “Баба — так. Баба — так”», — продовжує Корнієнко.

Пізніше «НикВести» обмежило доступ до відео з прямою трансляцією. Але багато ЗМІ пізніше опублікували нарізки з неформальним спілкуванням депутатів.

Ірина Аллахвердієва, яка була обрана до Верховної Ради у 2019 році за списком «Слуги народу» під 116 номером, вже прокоментувала відео, назвавши його «фейком» і «монтажем».

«Мені вже подзвонили Давид Арахамія і Саша Корнієнко і присягнулися, що не говорили нічого з опублікованого. Очевидно, йшлося про потенційних кандидатів в мери та списки партії на місцевих виборах», — написала вона у Facebook.

Сама Аллахвердієва назвала скандал «спробою звести політичні рахунки».

Деякі ЗМІ сьогодні розповсюдили фейк, де згадується моє ім’я. Не хочу коментувати цей низькопробний бруд, але мушу...

Gepostet von Ирина Аллахвердиева am Dienstag, 23. Juni 2020

Корнієнко у своєму Facebook написав, що прізвище Аллахвердієвої було вмонтоване у відео, а інші його слова — вирвані з контексту. Він разом з Арахамією теж вибачився перед жінками.

«Ми обговорювали товаришів і соратників по політиці як товариші та соратники по політиці. Відносини між нами всіма, незалежно від статусів депутатів, гендеру і статі — приблизно однакові. Трошки близькі, трошки іронічні, але в будь-якому випадку це відносини людей, які об’єднані однією метою і є командою. Так, у нас є специфіка мови, якою ми спілкуємося між собою. І це наша внутрішньопартійна справа», — написав він.

Розумію, що багатьох обурила розповсюджена телеграм-каналами наша розмова з Давидом Арахамією у Миколаєві. Тому змушений...

Gepostet von Олександр Корнієнко am Dienstag, 23. Juni 2020