«Два провадження обʼєднали в одне». Венедіктова записала відеозвернення щодо справи Порошенка

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

УНИАН

Два провадження щодо пʼятого президента Петра Порошенка — про призначення членів Вищої ради правосуддя та призначення на посаду заступника голови СЗР Сергія Семочка — обʼєднали в одне. Про це заявила генеральний прокурор Ірина Венедіктова у своєму відеозверненні.

За її словами, у травні 2019 року внесли відомості до ЄРДР за номером з останніми цифрами 753 про кримінальне правопорушення щодо призначення членів Вищої ради правосуддя, а у листопаді 2019 року до ЄРДР внесли відомості за номером з останніми цифрами 1732 — щодо незаконного призначення першого заступника Служби зовнішньої розвідки.

«За каденції колишнього Генпрокурора [Руслана Рябошапки] 3 березня 2020 року кримінальні провадження 753 (щодо призначення членів ВРП) та 1732 (щодо призначення Першого заступника СЗР) об’єднано в одне провадження, якому ЄРДР автоматично присвоїв первинний номер з останніми цифрами — 753. В ході розслідування епізод стосовно Вищої ради правосуддя слідчим було закрито, а номер залишився незмінним — 753», — пояснила Венедіктова.

Роз’яснення щодо процедури повідомлення про підозру народному депутатові10 червня було повідомлено про підозру п’ятому...

Gepostet von Офіс Генерального прокурора am Dienstag, 30. Juni 2020

Що відбувається?

30 червня Порошенка мали допитати у ДБР. Допит мав відбуватися у рамках провадження 62019000000000753. Раніше ексзаступник голови Адміністрації президента часів Януковича Андрій Портнов заявляв, що це провадження відкрили за його зверненням. Порошенка звинувачують у захопленні державної влади і невиконанні рішення суду під час призначення членів Вищої ради правосуддя (ВРП).

Водночас у ДБР повідомили, що це провадження стосується призначення Семочка.