У Раді депутати зі чварами ухвалили закон про вступ дітей з окупованих територій до вишів без ЗНО

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

Гонтар Володимир / УНІАН

Депутати від «Слуги народу» та «Європейської солідарності» зі сварками ухвалили закон, який передбачає, що абітурієнти з окупованих територій зможуть вступити у будь-який виш країни без складання ЗНО.

Під час обговорення законопроєкту депутат від фракції «ЄС» Ірина Геращенко заявила, що пільги для вступу потрібно ввести також для дітей загиблих на Донбасі військовослужбовців, і дорікнула депутатам від «Слуги народу» у тому, що вони цілий тиждень розглядали законопроєкт про азартні ігри.

Рада live

Gepostet von Yan Dobronosov am Freitag, 3. Juli 2020

Член комітету з питань науки, освіти та інновацій, народний депутат від «СН» Роман Грищук заявив, що в залі тільки одна фракція не підтримує цю ідею. За словами Грищука, близько тисячі дітей з окупованих територій записалися на ЗНО, «вони обрали Україну, а не Ростов». Після цього в сторону «Європейської солідарності» почали скандувати: «Ганьба!»

Після того, як голова попросив не тикати йому, депутат Княжицький покрутив у скроні.

Gepostet von Yan Dobronosov am Freitag, 3. Juli 2020

Після цього «Європейська солідарність» попросила надати їй час для відповіді. Спікер Дмитро Разумков відмовився це зробити. Зрештою «ЄС» надали слово, після чого голова Ради поставив законопроєкт на голосування.

Парламентський батл за голосування закону про вступив до вишів для дітей з окупованих територійДивитися щі звуком :)

Gepostet von Oleksandra Ustinova am Freitag, 3. Juli 2020

Відповідно до закону, абітурієнти з ОРДЛО зможуть вступати без ЗНО до будь-якого вишу країни. Закон передбачає:

  • зарахування до навчального закладу за результатами вступних іспитів, але в межах встановлених квот;
  • вступники з окупованих територій зможуть обирати для себе будь-який університет країни, а не лише навчатися в так званих уповноважених закладах вищої освіти;
  • абітурієнти з окупованих територій зможуть проходити підготовчі курси при університетах, до яких бажають вступити, для цього вони отримають від держави матеріальну підтримку у вигляді стипендій.

Неможливо повернути тимчасово окуповані території, не повернувши дорослих і дітей, які там живуть. Саме тому ми...

Gepostet von Слуга Народу am Freitag, 3. Juli 2020
  • Зовнішнє незалежне оцінювання в Україні відбувається з 25 червня до 17 липня.
  • 22 червня президент Володимир Зеленський підписав закон про звільнення випускників шкіл від обовʼязкової державної підсумкової атестації (ДПА).