Київські хірурги провели чотири трансплантації за добу. Донором стала одна людина

Автор:
Катя Мещерякова
Дата:

National Cancer Institute / Unsplash

Київські хірурги за одну добу провели чотири операції з трансплантації органів. Одна людина стала донором чотирьох органів для чотирьох різних людей.

Про це пише ВВС-Україна.

Батько юнака, який потрапив у ДТП і отримав смертельні травми, дав згоду на те, щоб органи сина пересадили іншим людям. Донорське серце отримав 62-річний киянин Петро. В Інституті серця пояснили, що власне серце пацієнта було настільки уражене, що врятувати його могла лише трансплантація. Це перша подібна операція за останні 13 років.

Просто зараз у Києві пересаджують серце, а за кілька годин будуть ще дві нирки і печінка. Перший за останні 13 років!!!...

Gepostet von Iryna Zaslavets am Mittwoch, 15. Juli 2020
Трансплантація серця в Інституті серця

💥Трансплантація серця у Києві! Вчетверте в Ураїні і вперше в Інститут серця МОЗ України📌Пересадку здійснив проф. Borys Todurov з командою лікарів Інституту серця МОЗ УкраїниСерце отиримав 62- річний киянин Петро, власне серце якого було настільки уражене, що врятувати його могла лише трансплантація.Велика подяка колегам із Лікарні швидкої допомоги в Києві.❤Щира і безмежна вдячність родичам пацієнта, які надали дозвіл взяти органи, щоб урятувати інших людей (ще печінка і 2 нирки)#ІнститутСерцяКоманда лікарів: Гаврил Ковтун, Антон Шпачук, Сергей Шелудько, Максим Хартанович

Gepostet von Інститут серця МОЗ України am Mittwoch, 15. Juli 2020

Також медики провели ще три трансплантації від того ж донора. 60-річній жительці Тернополя пересадили донорську печінку, а двом киянам (34-річному чоловіку та 31-річній жінці) по одній нирці. Ці три операції провели в Національному Інституті хірургії та трансплантології імені Шалімова.

Зазначають, що у хлопця, який став донором, була рідкісна четверта група крові. Усі операції провели протягом однієї ночі. Зараз прооперовані пацієнти у стабільному стані та перебувають в реанімації.

«Це була найтяжча ніч в українській трансплантології за останні 15 років. Велика шана, щира подяка і співчуття родичам донора!» — кажуть в інституті Шалімова.

Це була найтяжча ніч в українській трансплантології за останні 15 років. Велика шана та щира подяка і співчуття родичам...

Gepostet von Національний Інститут хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова am Donnerstag, 16. Juli 2020