Обшуки в Окружному адмінсуді: НАБУ повідомило про підозру голові суду, його заступнику та ще 5 суддям

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

Facebook / Павло Вовк

Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру голові Окружного адміністративного суду Павлу Вовку, а також його заступнику Євгенію Аблову.

Про це пише НАБУ у своєму Twitter.

Окрім них підозру отримали ще 5 суддів цього суду. Наразі триває процес вручення підозр ще 4 особам. Також у справі підозру отримав і голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк.

Суть підозри у НАБУ офіційно не повідомляють. Водночас у «Центрі протидії корупції» розповіли, що усіх їх підозрюють у «створенні злочинної організації та захопленні влади». В організації також закликають президента Володимира Зеленського відреагувати на цю справу і зрештою розформувати Окружний адміністративний суд.

НАБУ та САП повідомили про підозру суддям скандального Окружного адмінсуду Києва. Це голова ОАСКу Павло Вовк...

Gepostet von Центр Протидії Корупції am Freitag, 17. Juli 2020

Згодом у САП розповіли, що загалом підозру вручили та планують вручити 12 особам. Керував цієї групою очільник ОАСК Павло Вовк.

«Вищевказані особи (12 осіб) на чолі з головою ОАСК діяли у межах злочинної організації, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створення штучних перешкод у їхній роботі», — йдеться у заяві прокуратури.

Також слідство встановило, що Вовк від імені підставних організацій та осіб подавав штучні позови до свого ж суду, щоб розглядати їх та ухвалювати наперед визначені рішення.

ПОВІДОМЛЕНО ПРО ПІДОЗРУ ГОЛОВІ ТА ЩЕ 6 СУДДЯМ ОКРУЖНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ МІСТА КИЄВА 17 липня 2020 року...

Gepostet von Спеціалізована антикорупційна прокуратура am Freitag, 17. Juli 2020

За даними джерел «Бабеля», очільник Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк наразі перебуває у відпустці.