Должен был взорвать нефтепровод. СБУ задержала одессита, завербованного российскими спецслужбами

Автор:
Костя Андрейковец
Дата:

В Одессе сотрудники Службы безопасности Украины задержали пособника российских спецслужб, которому будучи в составе антиукраинского центра приказали совершить теракт на нефтепроводе. Как сообщает СБУ, мужчина сначала выполнял простые поручения, но когда получил приказ исполнить теракт, то отказался и стал сотрудничать с украинскими правоохранителями.

СБУ

Чергового пособника агентурної мережі антиукраїнського центру підконтрольного адміністрації президента РФ та російським спецслужбам викрили наші співробітники в Одесі. Використати його планували за класичною схемою. Переходячи від простих, на перший погляд, та невинних завдань до складніших, його поступово втягували у злочинну діяльність на користь ворога.Ми встановили, що чоловік систематично їздив до ТОТ АР Крим та невизнаної Придністровської Молдавської республіки, де зустрічається з братом, колишнім активістом «Куликова поля» та дійсним координатором проросійського «підпілля» Одещини, оголошеним у розшук. Під час цих вояжів одесит спочатку отримував прості доручення, як то передача гонорарів модераторам антиукраїнських спільнот у соцмережах, створення «ботів» та інші дрібні завдання. Між іншим його знайомили з іншими резидентами та кураторами антиукраїнського центру і поступово готували до «подвигу». Аж ось, коли за грошову винагороду йому запропонували здійснити теракт на нафтопроводі Одеса-Броди, стало не до жартів.Після відмови виконати злочинне завдання він повернувся на Батьківщину. Наразі одесит активно співпрацює з українськими правоохоронцями та надає свідчення щодо протиправної діяльності учасників центру.Варто сказати, що ця історія є типовою. Маніпулюючи ідеями «руського миру» ворог штовхає наших співвітчизників на злочини проти України, а використавши ‒ позбувається. Адже доля пішаків там нікого не турбує. Як сказала одна із прихильниць Кремля, її врешті викинули з РФ «як брудну ганчірку».

Gepostet von Служба безпеки України am Freitag, 18. Januar 2019

Мужчина часто ездил в аннексированный Крым и Приднестровье, где он встречался со своим братом. Родственник мужчины разыскивается, он является координатором пророссийского «подполья» Одесской области, а также бывшим участником сепаратистского движения «Куликово поле».

По данным СБУ, в поездках задержанный получал деньги для обеспечения работы антиукраинских пабликов в соцсетях и тому подобное. Но позднее его стали готовить к проведению более серьезной операции. «Когда за денежное вознаграждение ему предложили совершить теракт на нефтепроводе Одесса — Броды, стало не до шуток», — добавили в СБУ.

Сейчас мужчина сотрудничает с СБУ и дает показания против других участников центра.