Скандал с инсталляцией в Академии искусств: ректор подтвердил отчисление студента и назвал его выставки «патологическим извращением»

Автор:
Костя Андрейковец
Дата:

Facebook / Спартак Хачанов

В киевской Национальной академии изобразительного искусства и архитектуры назвали выставку студента-скульптора Спартака Хачанова (марш половых мужских органов, спровоцировавший конфликт с преподавателями и националистами) «каким-то патологическим извращением» и добавили, что это не первый провокационный случай.

Об этом в видеообращении рассказал ректор академии Андрей Чебыкин.

Звернення

ЗверненняНаціональна академія образотворчого мистецтва і архітектури грає важливу роль в українській культурі. Це особливий навчальний заклад хоча б тому, що тут навчаються люди, які займаються мистецтвом. Академія істотно відрізняється від багатьох інших вишів насамперед атмосферою, яка панує тут. Але ця атмосфера не означає анархію в навчальному процесі. Мова йде про так звану «акцію» студента Спартака Хачанова, який без узгодження з викладачами о 7-й ранку виставив своє провокаційне творіння. Ніхто не міг уявити, що це може бути якось пов’язане з навчальним завданням. Саме так і відбулося… Ця композиція «на вільну тему» не відповідала ні навчальній програмі академії, ні вимогам кафедри. Студент провів акцію, можливо навіть за підтримки зовнішніх чинників, сам не усвідомлюючи її ганебність. Професорсько – викладацьким складом нашого навчального закладу вона була розцінена як свідоме розхитування ситуації у нашій стрункій професійній мистецькій школі.Запрошений дати пояснення на засіданні ректорату, студент спізнився майже на годину, але головним було те, що стало абсолютно ясно, він абсолютно не розуміє, що відбувається. Як наслідок, кафедрою було запропоновано рішення за невиконання навчального плану відрахувати даного студента з академії.Наказ поки що не підписаний. Іде глибоке обґрунтування усіх матеріалів, готуються відповіді на усі питання, які можуть хвилювати студентство.Ми завжди підкреслювали наш головний принцип – основна постать в академії це студент. У кожного з наших вихованців є повна свобода творчості, ми тільки підказуємо шлях, і ні в якому разі не тиснемо на мистецьку індивідуальність. Але у якій би формі не працював майстер – чи в традиційній, чи в новітніх напрямках творчості – в основі мають бути глибокі знання, високий професіоналізм і гуманізм, українські національні традиції.Андрій Чебикін, ректор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, народний художник України, президент Національної академії мистецтв України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Gepostet von Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури - НАОМА am Donnerstag, 24. Januar 2019

По словам ректора, Хачанов «выставил свое творение» без согласования с преподавателями и оно не отвечало учебному процессу кафедры. Также его выставка была «недостойной» для вуза, за что и было предложено кафедрой отчислить студента.

Ректор заявил, что первая «выходка» Хачанова также закончилась заседанием кафедры, где решалась его судьба в академии.

«Студента взяли на поруки. Он сказал, что понял, что произошло, и продолжал учиться [...] И сейчас снова такая акция, и все. Как же может поступить кафедра? Если студент не понимает, что происходит», — сказал Чебыкин.

По его словам, приказ об отчислении еще не подписан. На данный момент идет глубокое обсуждение вопроса.