Бачу фото з Маріуполя та новини про забруднене повітря. Поясніть, що відбувається

Автор:
Євген Спірін
Дата:

Facebook / e.malinovskiy

У Маріуполі відбулася акція протесту проти екологічної ситуації в місті. Вона називалась «Я хочу дихати». Більше 5 тис. людей вийшли на центральну площу в медичних масках та з плакатами. Вони вимагали зменшити викиди з заводів «Азовсталь» та «Комбінат Ілліча», які входять до «Метінвесту» — компанії Рената Ахметова.

На мітингу озвучили кілька вимог: не збільшувати виробництво на заводах, модернізувати фільтри, впровадити екологічні норми за стандартами ЄС. Під час мітингу площу ремонтували, укладали плитку. Місцева влада звинуватила учасників акції у спробі зірвати ремонт та не дати провести день міста. Також адміністрація міста вимагала назвати організатора акції, якого де-факто не було: мітинг зібрали через Facebook.

Они мешали реконструкции площади. Они манипуляторы, проплаченные Фирташем. Они никто не любят Мариуполь и зачем-то хотят...

Gepostet von Inna Yureva am Samstag, 29. September 2018

Що не так із заводом?

Викиди на цих заводах відбуваються регулярно. Але останні півроку мешканці міста відчували все сильніший сморід та знімали на відео чорний дим з труб. У соцмережах фото і відео оприлюднювали з хештегом #РінатФільтруй. У травні 2018 року активіст Богдан Чабан навіть подав заяву в поліцію за фактом неконтрольованих викидів та забруднення довкілля. Його заяву зареєстрували.

Ринат, Фильтруй ! Сегодня Левобережное отделение полиции приняло мои пояснения относительно, заявления на линию 102 о...

Gepostet von Богдан Чабан am Montag, 14. Mai 2018

На заводі «Азовсталь» кажуть, що модернізують систему фільтрації до 2022 року. Міський голова Вадим Бойченко підтримує позицію заводу. Він — колишній працівник «Метінвесту», зараз у компанії працює його дружина. Екологічну акцію в мерії назвали «несанкціонованим мітингом»: «На Театральній площі триває несанкціонований мітинг з питань екології. Його учасники перешкоджають роботі комунальних служб міста та заважають встановити святкову сцену».

Активісти через критику з боку адміністрації вигадали самоназву: «екосєпари».

Як про це пишуть ЗМІ?

Після акції у місцевій пресі зʼявилися короткі новини, схожі на замовлені: учасників мітингу звинуватили в політичній заангажованості та зв’язку з Росією. Канал «Україна», який належить Ахметову, випустив сюжет з коментарем Василя Сметани.

«Видно, що на акцію не пошкодували коштів, роздавали маски. Усе це робиться перед парламентськими виборами». Журналісти в сюжеті також зробили висновок, що до акції «не приєдналися місцеві мешканці».

У той же час ЗМІ приділили увагу святкуванню дня міста Маріуполя та промовам міського голови й очільника Донецької області Олександра Куця, які на екологічну акцію не прийшли.

Що кажуть активісти?

Один з учасників акції, бізнесмен Дмитро Чичера в коментарі «Бабелю» розповів, що акцію планували більше 40 громадських активістів, і зупинились на флешмобі. «Ми вирішили вийти з масками, тому що вони дуже дешево коштують».

Люди неодноразово намагалися звернутися до керівництва заводу, але чули у відповідь тільки те, що «викидів нема, фільтраційну систему модернізують». Активісти також зняли відео про забрудення.

#SaveMariupolChildren#MetinvestKills#ХочуДихати#РинатФильтруйУ місті Маріуполі знаходиться найбільше кладовище в Європі. Так само найбільша смертність по містах України. Геноцид жителів Маріуполя проводять металургійні комбінати "Ілліча" і "Азовсталь", що входять в компанію "Метінвест". Комбінати виробляють чавун і відправляють в Європу на заводи "Метінвесту", в результаті чого вся грязь від плавки руди осідає в Маріуполі. Маріуполь перетворився на кладовище. Все місто засипаний відходами спалювання руди та коксу. 90% дітей з асмою або мають проблеми дихальних шляхів. Чоловіки не доживають до 60 років. Вбивці жителів і дітей Маріуполя це власники компанії "Метінвест" - Рінат Ахметов і Вадим Новінський. Директори комбінатів "Азовсталь" - Енвер Цкітішвілі та "Ілліча" Тарас Шевченко проводять політику приховування злочинів "Метінвесту". Як вірні ланцюгові пси готові розтерзати будь-якого хто станит на шляху "Метінвесту". Ринат Ахметов має свою власну партію у Верховній Раді України це "Радикальна партія Олега Ляшка", керівник партії Олег Ляшко. Вадим Новінський також має свою партію у Верховній Раді України - це "Опозиційного Блок", керівник партії Юрій Бойко. "Метінвесту" до міської ради Маріуполя вдалося протягнути 45 з 54 депутатів, з партії "Опозиційний Блок", з яких 14 депутатів з комбінату "Ілліча" і 8 комбінату "Азовсталь". Що повністю блокує будь-які дії проти "Метінвесту". Мер Маріуполя- Вадим Бойченко так само працівник комбінату "Ілліча". Мер не має вплив на міськраду Маріуполя. Він не здатен самостійно керувати, а діє виключно з установки "Метінвесту". На жаль Вадим Бойченко не керівник. Він не може організувати плідну роботу абсолютно різних людей з різним характером і різними поглядами. Маріуполь відданий на розтерзання Ахметова і Новінського, ні Президент, ні Примєр Міністр, ні Кабінет Міністрів і Верховна Рада не звертають уваги на геноцид Маріуполя. Кожен день екскаватори викопують десятки могил на Старокримському кладовищі а Мер Маріуполя єхидно розповідає казки про великий "Метінвест". В ситуації, що склалася, жителі Маріуполя мають повне право на захист своїх дітей і сімей усіма наявними способами. З повагою жителі Маріуполя.

Gepostet von Za-Eko-Mariupol am Montag, 10. September 2018

«Нам навіть казали, що це пічник закинув у піч не ті дрова, тому ви бачили чорний дим. Це зовсім абсурд», — розповів Чичера.

На мітингу зібрали 4 тис. підписів проти забруднення, зареєстрували петицію на сайті президента і звернулись до міністерства екології.

Справжній штаб. Стратегія за Сунь-цзи, найкращий піарник Тимошенко і колишній член «молодої команди» Леоніда Черновецького — хто веде Порошенка в президенти

Перегляди:
1370
Автори:
Оксана Коваленко, Марія Жартовська
Дата: