«На практиці студенти випивали по шість пляшок горілки». У КНУ звільнили викладача, якого звинувачували в сексуальних домаганнях. Він збирається йти до суду

Перегляди:
1075
Автор:
Тома Балаєва
Дата:
«На практиці студенти випивали по шість пляшок горілки». У КНУ звільнили викладача, якого звинувачували в сексуальних домаганнях. Він збирається йти до суду

Дар'я Светлова / Артем Марков / theБабель

Учора ректор Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка Леонід Губерський звільнив викладача ботаніки Петра Романенка. У кінці січня 40 студентів звинуватили його в сексуальних домаганнях. 80 студентів підписали заяву на захист Романенка. Спеціальна комісія десять днів збирала факти і в підсумку визнала поведінку викладача неетичною.

Ректор КНУ ім. Т. Г. Шевченка Леонід Губерський 6 березня підписав наказ про звільнення викладача кафедри біології рослин ННЦ «Інституту біології та медицини» Петра Романенка. У кінці січня група студенток на чолі з другокурсницею Клементиною Квіндт звинуватила Романенка в сексуальних домаганнях і вимагала його звільнення. Тоді ж Квіндт опублікувала текст про неетичну поведінку викладача на практиці в Каневі влітку 2018 року. Вона писала, що Романенко вдирався п'яним у кімнату до дівчат після відбою, розповідав, як правильно робити кунілінгус, мацав дівчат на дискотеці.

Частина студентів підтримала Клементину, їй почали писати випускники, що подібне відбувалося і в минулому. Інші різко засудили активістку, їй приходили повідомлення з погрозами.

На 28 січня призначили засідання студентського парламенту щодо Романенка. В останній момент на засідання заборонили приходити людям, які не навчаються в ННЦ. Через те, що прийшли журналісти, це питання не розглядали. Тоді Клементина вибігла до трибуни і заявила: «Я бачила, як Романенко, доцент кафедри біології рослин, домагається студенток. Я зможу підтвердити це в суді», голова студпарламенту Тарас Войціцький перервав її й оголосив засідання закритим. Частина студентів тоді освистали Клементину.

29 січня у Червоному корпусі КНУ зібрали закриту комісію з працівників КНУ та представників студентського самоврядування, яка до 7 лютого повинна була зібрати свідчення всіх сторін конфлікту і рекомендувати ректору — звільняти чи не звільняти Романенка.

Увесь цей час Клементина писала у Facebook про безперестанний тиск з боку недоброзичливців. Наприклад, серед студентів пішли чутки про припинення практики в Каневі, і в цьому, за словами дівчини, звинувачували її.

Як розповів theБабелю проректор КНУ ім. Т. Г. Шевченка Володимир Бугров, комісія вважає дії Романенка неетичними і рекомендувала ректору звільнити його. «Двоє людей розповіли про приклади неетичної поведінки Романенка, і ректор прислухався до рішення комісії», — сказав Бугров. За його словами, практика в Каневі буде продовжуватися, але за тим, як студенти проводять там вільний час, тепер стежитимуть набагато жорсткіше. «Вони одержували не тільки знання з ботаніки, але також вчилися плавати у Дніпрі, пити алкоголь і випивали по шість пляшок горілки, практика тепер відбуватиметься під більш жорстким контролем у всьому, що стосується позанавчальної частини».

Петро Романенко, за інформацією проректора, збирається подавати позов до суду про захист честі, гідності та ділової репутації. Клементина Квіндт теж збирається йти до суду.


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо

«Наш дивакуватий мозок»: Чи саботує мозок наше життя або у нього все під контролем? Публікуємо уривок з бестселера Діна Бернетта про те, наскільки непросто жити з мозком

Перегляди:
2215
Автор:
Лєна Ковальчук
Дата: