Вартість біткоїна різко зросла і перевищила 8 тисяч доларів, а на ринок криптовалют приходять великі компанії — ось чому

Автор:
Сергій Пивоваров
Дата:

Артем Марков / Дар'я Светлова / theБабель

У квітні 2019 року курс криптовалюти біткоїн почав зростати вперше за довгий час. А вже у травні різко стрибнув — буквально за кілька днів курс біткоїна зріс на третину і перетнув позначку в 8 тисяч доларів. Аналітики та експерти називають це відлигою після майже річної «криптозими». На піку, у грудні 2017-го, біткоїн коштував близько 20 тисяч, а до кінця 2018-го подешевшав до 3,5 тисяч доларів. Цьогоріч на крипторинок почали виходити великі компанії — Facebook і Microsoft. У липні повинна запрацювати криптоплатформа з торгівлі біткоїнами. Невдовзі біткоїнами можна буде розраховуватися в Whole Foods, Starbucks, і можливо навіть на eBay. Криптовалютою знову зацікавилися у Китаї, де вже давно розташовані головні біткоїн-ферми і живуть власники найбільших часток від усього обсягу біткоїнів. А в США відновили промисловий майнінг біткоїнів. Курс біткоїна історично нестабільний і може як подорожчати так і обвалитися в будь-який момент. Але тепер у нього вкладають мільйони доларів, а значить і він сам може зрости в ціні.

Свого максимуму біткоїн досяг у кінці 2017 року, коли його вартість сягнула майже 20 тисяч доларів. Але протягом усього минулого року ця криптовалюта стрімко дешевшала, і до початку 2019 року опустилася приблизно до 3,5 тисяч доларів. Для визначення такого стрімкого падіння навіть зʼявилася фраза «криптозима». Але за останні кілька місяців ціна біткоїна зросла більш ніж у два рази. Найсильніший стрибок припав на початок травня, і вчора, 14 -го числа, його курс перетнув позначку в 8 тисяч доларів.

Тільки з початку цього тижня ціна біткоїна зросла майже на 2 тисячі доларів. Такий стрибок експерти повʼязують насамперед з тим, що в понеділок, 13 травня, у Нью-Йорку розпочався форум з криптовалют і технології блокчейн Consensus-2019. Його старт традиційно призводив до зростання цін на криптовалюти, за винятком минулого року.

Але інтерес до біткоїна активізувався ще наприкінці зими 2019-го. Наприклад, віце-президент IBM з блокчейну і цифрових валют Джессі Ланд заявив у лютому, що коли-небудь біткоїн може коштувати мільйон доларів.

Аналітики ринку криптовалют звертають увагу й на низку «гарних новин», що зʼявилися протягом останніх кількох тижнів і вплинули на зростання курсу біткоїна:

  • чутки про запуск Facebook власної криптовалюти. Компанія заявила, що послаблює обмеження на криптовалюту та рекламу, повʼязану з блокчейном, на своїй платформі;
  • Microsoft використовуватиме для проекту з ідентифікації особистості технологію блокчейну, що лежить в основі біткоїна;
  • компанія Bakkt оголосила, що в липні запускає криптовалютну платформу з торгівлі біткоїнами;
  • через платіжну систему Flexa біткоїнами можна буде розраховуватися в мережі Whole Foods, що належить Amazon, а також у Starbucks, Baskin Robbins, Nordstrom;
  • eBay під час форуму Consensus може оголосити про прийом платежів у криптовалюті.

Це означає, що на ринку криптовалют зʼявляється все більше серйозних гравців, готових вкладати в цю сферу мільйони доларів. Британська біржа біткоїнів CoinCorner повідомила The Independent, що протягом останніх кількох місяців спостерігається зростання інтересу до біткоїна з боку трейдерів та інвесторів. І зараз попит уже перевищує пропозицію.

На підвищення інтересу до біткоїна могло вплинути і нове загострення торгової війни між США і Китаєм. Про це The Wall Street Journal розповів Даррен Лі, китайський інвестор у криптовалюту. За його словами, вже зараз на чорному ринку зʼявилася можливість обмінювати юані на криптовалюту, в обхід державного контролю за капіталом. У свою чергу, американські компанії збираються відновити майнінг біткоїнів у промислових масштабах. «Видобуток» зупинили минулого року, коли він став нерентабельним через падіння курсу криптовалюти.

З урахуванням усіх цих факторів, більшість експертів та аналітиків припускають, що курс біткоїна може зрости. Головні розбіжності — в цифрах і термінах, коли біткоїн зможе досягти свого максимуму 2017 року. Аналітики інвестиційного банку Canaccord Genuіty припускають, що це відбудеться у березні 2021 року. Творець антивіруса McAfee Джон Макафі ще минулого року прогнозував зростання курсу біткоїна і тепер заявляє, що «його не зупинити». Інший криптоаналітик, Алекс Крюгер, не виключає, що в довгостроковій перспективі ціна біткоїна може навіть знизитися приблизно до 6 тисяч доларів.

Проте експерти нагадують, що біткоїн «історично нестабільний» і може протягом кількох днів як різко злетіти, так і різко впасти. Але «кількість вливань грошей ще ніколи не була такою великою, як зараз, тому на біткоїн та інші криптовалюти чекають цікаві часи».

Конституційний суд може скасувати закон про люстрацію. Що це означає і чому саме зараз?

Перегляди:
5070
Автор:
Оксана Коваленко
Дата: