Підлітки вийшли на пікет проти Зеленського в Рівному, не попередивши владу. Суд визнав їх винними, місцеві поліцейські вважають, що все правильно

Автор:
Тома Балаєва
Дата:

Міський суд Рівного визнав винними 16-річну Дашу Коцюрубу і 20-річного Романа Філюка і виніс їм попередження. Двадцять пʼятого травня вони вийшли на головну площу Рівного з плакатами проти президента Володимира Зеленського. Їх забрали в поліцію і склали адмінпротоколи. За словами Даші, співробітники МВС погрожували їй і кричали на неї. Коли історія стала резонансною, в поліції почали службову перевірку. Її й досі не завершено, але неофіційно поліцейські визнають, що вважають — вони вчинили правильно.

25 травня Даша Коцюруба і Роман Філюк вийшли на площу Незалежності у Рівному з плакатами проти Володимира Зеленського. Через 40 хвилин приїхала поліція – її викликала невдоволена перехожа. Поліцейський запропонував активістам пройти до відділку. Там, за словами Даші, на неї кричали співробітники МВС, погрожували, не давали вийти і казали, що її затримано. Наступного дня президент Володимир Зеленський написав пост про те, що «ніякого затримання не було». Коли про випадок заговорили у ЗМІ, прессекретар Національної поліції Ярослав Тракало заявив, що поліцейські діяли в рамках закону, але, враховуючи, що мова йде про незначне порушення, могли б поводитися мʼякше. Тоді ж він сказав, що в поліції Рівненської області почалася службова перевірка.

Після посту Зеленського Даша скаржилася на цькування. «Я страшенно пригнічена. Мені бажають смерті від раку, тортур, смерті, побиття. Називають повією і алкоголічкою. [...] Мені страшно і я не знаю, що буде далі. Не хочу знати», — писала вона. Дашу тоді підтримали народні депутати, повʼязані з Петром Порошенком — зокрема, Ірина Геращенко та Володимир Арʼєв.

На Дашу і Романа склали адмінпротоколи за те, що вони не повідомили про мітинг заздалегідь. Двадцять шостого червня Рівненський міський суд визнав їх винними і виніс обом активістам попередження. «Серед варіантів санкцій були — штраф, адміністративний арешт і попередження. Попередження нічого не означає. Якщо їх притягнуть до відповідальності з того ж приводу ще раз — не факт, що санкції будуть іншими. Це на розсуд судді», — сказав theБабелю член правління ГО «Правозахисна ініціатива», яка стежить за справою, Михайло Лебідь.

Мама Даші Коцюруби Наталія Савчук каже, що вони з дочкою збираються подавати апеляцію на рішення суду. «Дашу немає за що вважати винною, тому ми хочемо оскаржити рішення. В суді першої інстанції у нас не було адвоката, і ми з дочкою теж не прийшли на засідання — у Даші був стрес і шок від бруду, який писали про неї люди в інтернеті. Зараз вона заспокоїлася і збирається написати пост у Facebook — розповісти свою думку про все це», — розповіла theБабелю Наталія. Даша, за її словами, збирається і далі займатися громадською діяльністю.

Службова перевірка в рівненській поліції ще не закінчилася. Неофіційно там кажуть, що поліцейський «діяв правомірно, але міг би просто зробити усне зауваження, щоб не давати можливості псевдоактивістам похайпити».

Хто виросте, впаде та не дійде до парламентських виборів. Розповідає директор соцгрупи «Рейтинг» Олексій Антипович

Перегляди:
11574
Автор:
Марія Ульяновська
Дата: