Перший помічник Зеленського Сергій Шефір дав велике інтервʼю «Лівому берегу». Ось найголовніше — у 390 словах.

Перегляди:
2592
Автор:
Євген Спірін
Дата:

Перший помічник президента Володимира Зеленського Сергій Шефір дав велике інтервʼю виданню «Лівий берег». Шефір — земляк, бізнес-партнер і кращий друг глави держави; до призначення Андрія Богдана саме його пророкували на посаду глави президентської адміністрації. theБабель поговорив із Шефіром ще в травні. З того часу Зеленський встиг стати президентом, розпустити парламент, змінити глав ОДА та привести свою партію «Слуга народу» до парламентських виборів. В інтервʼю «Лівому берегу» Шефір розповідає про стосунки з президентом, свої повноваження, бізнес «Кварталу 95», інформаційну політику та майбутні переговори з Володимиром Путіним. Ось головні цитати з його інтервʼю Соні Кошкіній.

Між нами [з Зеленським] ревнощів ніколи не було... Ми лаємося так, як можуть сваритися тільки дуже близькі друзі. Навіть у момент скандалу ми один одного по-чоловічому цінуємо і любимо. Моя основна задача — бути поруч і стежити за тим, щоб він, ставши політиком, залишився людиною. Він [Зеленський] мало через які питання комплексує. Тільки коли його ставлять у позицію «ти обіцяв і не зробив». У нього комплекс суперпорядності. Володимир Олександрович вміє слухати, він дуже швидко вчиться. Але ніколи не стане мудрувати, якщо не розбирається в питанні. Найбільше він цінує, після передвиборчої кампанії, підтримку народу. Для нього це дуже важливо.

До мене приходять люди — відбувається багато зустрічей: щось розповідають; скаржаться, що не можуть потрапити до президента. Я жартома називаю свій кабінет місцем морального розвантаження.

У нас нормальні стосунки з Андрієм [Богданом]. Хтось називає його трошки невихованим. Я багато чув про Андрія поганого, але також мені багато розповідали про його професійні якості. Він складна людина, але ми всі, знаєте, не без недоліків. У нас з ним в цілому нормальні стосунки, хоча трапляються і сутички. Він любить перебивати у розмові. У нього такий стиль — тисне, наполягає на своєму. Він дуже пробивний, і якщо це направити в правильне русло. Можливо, якісь розбіжності були. Але не конфлікт. ...Я не помічав, щоб Андрій продавлював своїх людей. Ні в СБУ, ні в інші структури. Хіба тих, із ким йому в Адміністрації у нас працювати.

Ми хочемо вийти на нормальний переговорний процес із Росією. Для цього потрібно зробити перший крок. Повинен бути мир. Будь-яка війна закінчується переговорами. Але без втрати територій з нашого боку! Я переконаний, що ми готові на переговори. Путін хотів би вийти з цієї ситуації з гордо піднятою головою. Крим — дуже важка тема. Давайте почнемо з [Донбасу], а закінчимо півостровом. Зараз перше завдання — повернути моряків. [Медведчук] нам зовсім не потрібний, ми намагаємося відсторонитися від нього, дистанціюватися.

Є ідея розробити законопроєкт про те, що медіаресурс не має права купувати людина, яка веде бізнес у Росії. Або близька до власника людина. Ми ведемо роботу зі створення каналу, який був би сильним інформаційно. Чи то буде інтернет-платформа, чи то супутниковий канал.

Вони [команда Коломойського] реально зупинили війну в Дніпрі. Ми спілкуємося з усіма олігархами, тому що хочемо їх посадити за один стіл переговорів. Добитися того, щоб вони працювали на країну, за єдиними правилами. Що стосується Ахметова, так він допоміг придбати 200 швидких.

Як зробити телеканали прибутковими, Віктора Медведчука безпечним і майже не порушити закон — рецепти політичного радника влади Микити Потураєва

Перегляди:
6764
Автор:
Марія Ульяновська
Дата: